چند دقیقه ای هست که به 4 اردیبهشت وارد شدیم.

صبح یه پیامک از سازمان سنجش اومد چشمام نیمه خواب بود یکم ترسیدم که نکنه از عقب افتادن آزمون پشیمون شده باشن.

دیدم نوشته تاریخ دریافت کارت به فلان روز تغییر کرده.

امروز هم صبح هم عصر پدر خواب رو درآوردم!!

هیچ مقاومتی نتونستم بکنم. منم بیخیالش شدم و گفتم ایرادی نداره بجاش شب تا صبح بعضی کارهامو میکنم.

داشتم رویا پردازی هایی میکردم. بعضیهاش دلچسبن. بعضیهاش وسطهاش گند زده میشه بهش.

حتی تو خواب و رویا هم نمیشه شرایط دلخواه باشه.

چند روز گذشته طبیعت گردی کردیم. جاتون سبز.

مامان و بابا بازم رفتن خونه مامان بزرگم.

کلا بابام با دایی ام خیلی مچه و باهم خوش میگدرونن و مامان هم وقتی پیش مادرشه حالش بهتره چون هم خواهرهاش و هم زن برادرهاش دورش جمع میشن و حسابی سرشون گرم میشه.

اینجا اغلب تنهان و فقط یا من میرم پیشش یا خواهرم که مامان شکلاته.

متوجه شدم آب و هوای گرمسیر بهشون سازگارتره.

دایی مدام به بابام میگه خونه رو بفروش یکی دهدشت بخر و یکی هم یاسوج. اینجوری نزدیک اقوامی و واسه عروسیها و دور از جون مراسمات ختم نمیخواد این همه راه بکوبی بیای تو جاده های خطرناک. ضمن اینکه قلبت و فشار خونت هم اینجا نرمال تره.

من و خواهرهام و همسرانمون و حتی برادربزرگم هم همگی موافق این تغییر هستیم. روزگار میانسالی و پیری آدم باید پیش قوم و خویشهاش باشه تا تنهاییهاش پر بشه.

طرفای ما گرمسیری ها روابط انسانها باهم خیلی گرمتر و صمیمانه تره.

اونجا هنوز مردم به هم سر میزنن و احوال همو جویا میشن.

اینجا هم بهم سر میزدن ولی نه همیشه. فقط مواقع خاص. کسی مریض بشه ، عملی انجام بده ، اتفاقی واسش بیوفته ، بچه اش عروسی کنه یا صاحب فرزند بشن و یا مراسمات ختم.

ولی اونجا از در خونه بری بیرون تا برگردی کلی آشنا میبینی.

تازه وسایل و خونه اونجا ارزونتره.

یاسوج بخاطر هواش خیلی خونه ها گرون شده اونم خونه هایی که دو  زار نمیارزن!

جالبه بنگاهها میگن همین دهدشتی ها که کلی زمین و املاک داشتن اومدن یاسوج خونه خریدن و نرخ ها رو بالا بردن.

راست میگن. اغلب افراد در پستهای مدیریتی یاسوج دهدشتی ها هستن. جاهای خوب یاسوج خونه خریدن و یاسوجو آباد کردن و دهدشت انگار داره خالی از سکنه میشه.

در صورتی که قدمت شهر دهدشت به دوره ساسانیان برمیگرده اگه اشتباه نکنم. اون موقع اسمش بلاد شاپور بود ولی قدمت یاسوج به پهلوی دوم برمیگرده و گفتن فرح اونو شهر و مرکز استان  کرد.

حتی نقشه شهرسازی دهدشت هم کاملا هندسی و زیباست. در صورتیکه یاسوج بسیار به لحاظ معماری منظر و طراحی شهری مشکل داره.

خلاصه  کام بک  بابا اینها شاید همین روزها و ماهها اتفاق بیوفته. شایدم دیرتر. هرچند عمری هست تو یاسوجیم.

دلم میخواد فیلم ببینم اما وجدانم نمیذاره .

اینقده فیلم و سریال دارم که نگو.

چقدر منتظر اون روزهام که از آزمونم راضی باشم و در حال تمرین دوختهام برای امتحان خیاطی باشم و شبها برای تفریح فیلم ببینم. بی صبرانه منتظر اون روزهام.

کاش تو تمام این مسیر موفق بشم. کاش .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مشخصات کامل و قیمت خودرو دنیای تجارت الکترونیک درمان و رهایی نام بازیگر مورد علاقه ی من تلفن دفتر روزنامه ابرار 88436204 دندانپزشکی در مشهد Travis آرامش و سبک زندگی ماشین ظرفشویی صنعتی